Chojniczanka – Zagłębie 0:2

2018-04-16 08:22:00
Po raz pierwszy w historii sosnowiczanie wyjeżdżają z Chojnic z kompletem punktów! Chojniczanka – Zagłębie 0:2.

Pierwsze dziesięć minut spotkania było pokazem wyrachowanego i ułożone taktycznie futbolu z obu stron. Pierwsza groźniejsza akcja miała miejsce w 10. minucie meczu, gdy przerzut Ryczkowskiego wyłapał pewnie Dawid Kudła. Chwilę później ostre, niskie dośrodkowanie Alexandre Cristovao próbował przeciąć Wojciech Lisowski, jednak jego interwencja skończyła się pechowym golem samobójczym.

Kolejne dwadzieścia minut było okresem wyrównanej gry – w 20. minucie Emil Drozdowicz plasowanym strzałem trafił w słupek bramki strzeżonej przez Kudłę, a pięć minut później  pomylił się Adam Banasiak i nie wykorzystał sytuacji do podwyższenia wyniku przez gości.

Kluczowym momentem meczu była jego 31. minuta, gdy idealne prostopadłe podanie Emila Drozdowicza trafiło do Macieja Górskiego. Napastnik Chojniczanki stanął sam na sam z Kudłą, lecz w ostatniej chwili jego uderzenie zablokował wracający Arkadiusz Jędrych. Była to bezsprzecznie najlepsza sytuacja gospodarzy.

W 31. minucie nie udało się wyrównać gospodarzom, natomiast już dwie minuty później Alexandre Cristovao oddał fenomenalny strzał i piłka po poprzeczce wpadła do bramki Janukiewicza. Do końca pierwszej połowy więcej okazji mieli gospodarze, jednak wynik pozostał bez zmian.

Po przerwie piłkarzom Chojniczanka nie udało się stworzyć zbyt wielu okazji bramkowych, a najgroźniejszą akcję przeprowadził w 58. minucie Sebastian Steblecki, jednak po zjawiskowej akcji  i minięciu trzech defensorów Zagłębia jego uderzenie zostało zablokowane w okolicach jedenastego metra.

W 87. minucie meczu czerwoną kartką ukarany został Jakub Bąk.

Chojniczanka Chojnice - Zagłębie Sosnowiec 0:2 (0:2)

0:1 Lisowski (sam.) 11'

0:2 M'Futila 34'

Żółte kartki: Zawistowski, Grzelak, Lisowski, Steblecki, Drozdowicz – Wrzesiński, Babiarz.